Miedzynarodowe święto bibliotek szkolnych

„Bez porządnej biblioteki, w porządnej szkole, porządnie uczyć się nie da”

Jadwiga Andrzejewska

     24 października obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych czyli Imieniny Biblioteki.
W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkolnej biblioteki dzieci z Przedszkola nr 14 Muzyczna Kraina. Na samym początku przedszkolaki zwiedziły szkołę i bibliotekę. Potem pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o różnych ciekawych książkach, które są w bibliotece.
Dzieci oglądały również czasopisma dla dzieci, takie jak: „Wróżki”, „Kubuś Puchatek”, „Świerszczyk”, „Tom
i Jerry”.
Następnie dzieci udały się do świetlicy szkolnej, tam usiadły wygodnie na wyznaczonych miejscach, a pani z biblioteki przeczytała głośno wszystkim dzieciom książkę pt. „Na tropie Dudusia”. Książka bardzo podobała się wszystkim.  Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami na temat przeczytanej książki i  opowiadały o książkach, które mają w swoich domach.
Zarówno szkoła jak i biblioteka bardzo się spodobała dzieciom z Przedszkola Muzyczna Kraina. Przedszkolaki mówiły, że w przyszłości chciałyby być uczniami naszej szkoły.
Skip to content