Jubileusz 150-lecia

20 listopada 2008 roku nasza szkoła obchodziła bardzo uroczyście jubileusz 150 – lecia powstania.

  Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu. Następnie uroczystości przeniosły się do Teatru Miejskiego, gdzie uczniowie zaprezentowali specjalny, jubileuszowy program artystyczny przygotowany na tę uroczystość. Goście mogli zapoznać się bliżej z historią naszej szkoły przedstawioną podczas prezentacji multimedialnej, a także podziwiać talenty artystyczne naszych uczniów, którzy m.in. dali popisy talentów aktorskich, tanecznych, a także uświetnili uroczystość grą na fortepianie i pięknym śpiewem.
   Uroczystość zwieńczyło odsłonięcie pamiątkowej tablicy w murach szkoły, którego dokonali specjalni goście – pani Janina Szymiling, najstarsza absolwentka szkoły (96 lat) i pani Jadwiga Ogielska, wieloletnia nauczycielka , a także dyrektor szkoły w latach 1950 – 1952.
  Nasza szkoła jest jedną z najstarszych szkół na Kujawach, dlatego nie zabrakło też urodzinowego tortu. Były kwiaty, gratulacje i prezenty – jak na prawdziwe urodziny przystało.
[photo_gallery]
Skip to content