„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Uroczyste nadanie imienia
12 listopada 2012

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego świadomości.

Takim wielkim dniem dla pracowników i całej społeczności uczniowskiej był 23 maja 2006 roku, kiedy to miało miejsce uroczyste nadanie szkole imienia Jana Pawła II, połączone z przekazaniem i poświęceniem sztandaru szkoły. Do tego święta społeczność uczniowska wraz z nauczycielami przygotowywała się niemal przez cały rok szkolny.
Świętowanie rozpoczęło się w kościele ZNMP w Inowrocławiu od uroczystej mszy św., której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Henryk Józef Muszyński. W wygłoszonej homilii zwrócił się do zgromadzonych w świątyni z apelem, aby naśladowali Jana Pawła II. Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Helaka sztandar, który wcześniej został poświęcony.
 
   Świadkami tego uroczystego i historycznego wydarzenia byli pracownicy, uczniowie, rodzice i zgromadzeni dostojni goście. Uroczystość w kościele zakończył montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną, który wzbudził ogromne uznanie i podziw. Wielu obecnych nie ukrywało wzruszenia i łez. Przekazał on istotne wartości głoszone przez Jana Pawła II – patrona naszej szkoły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Prezydent miasta pan Ryszard Brejza odsłonił tablicę pamiątkową ufundowaną przez pracowników szkoły, a przewodniczący Rady Miejskiej pan Jan Koziorowski nową tablicę z nazwą szkoły. Wszyscy mieli okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć przepiękną wystawę prac plastycznych poświęconych patronowi szkoły.
Czytaj więcej...
14 grudnia 2019
Historia Szkoły Podstawowej nr 16 w Inowrocławiu
6 grudnia 2019
Najnowsza historia naszej szkoły
18 czerwca 2019
Szkoła ma nową bieżnię !
8 listopada 2018
Uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości i jubileuszu 160-lecia naszej szkoły
2 września 2016
Nowy wjazd przed i po 2016
12 listopada 2012
Zmiana nazwy ulicy i notka biograficzna o jej patronie
12 listopada 2012
Otwarcie miasteczka rowerowego i placu zabaw
12 listopada 2012
Otwarcie wielofunkcyjnego boiska
12 listopada 2012
Nowa pracownia komputerowa
12 listopada 2012
Jubileusz 150-lecia
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 66
dzisiejsze odwiedziny: 261
wszystkie wizyty: 545369