Uroczyste nadanie imienia

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego świadomości.

Takim wielkim dniem dla pracowników i całej społeczności uczniowskiej był 23 maja 2006 roku, kiedy to miało miejsce uroczyste nadanie szkole imienia Jana Pawła II, połączone z przekazaniem i poświęceniem sztandaru szkoły. Do tego święta społeczność uczniowska wraz z nauczycielami przygotowywała się niemal przez cały rok szkolny.
Świętowanie rozpoczęło się w kościele ZNMP w Inowrocławiu od uroczystej mszy św., której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Henryk Józef Muszyński. W wygłoszonej homilii zwrócił się do zgromadzonych w świątyni z apelem, aby naśladowali Jana Pawła II. Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Helaka sztandar, który wcześniej został poświęcony.
 
   Świadkami tego uroczystego i historycznego wydarzenia byli pracownicy, uczniowie, rodzice i zgromadzeni dostojni goście. Uroczystość w kościele zakończył montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną, który wzbudził ogromne uznanie i podziw. Wielu obecnych nie ukrywało wzruszenia i łez. Przekazał on istotne wartości głoszone przez Jana Pawła II – patrona naszej szkoły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Prezydent miasta pan Ryszard Brejza odsłonił tablicę pamiątkową ufundowaną przez pracowników szkoły, a przewodniczący Rady Miejskiej pan Jan Koziorowski nową tablicę z nazwą szkoły. Wszyscy mieli okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć przepiękną wystawę prac plastycznych poświęconych patronowi szkoły.
[photo_gallery]
Skip to content