Lekcja inna niż wszystkie

Uczniowie z klas V i VI należący do Samorządu Uczniowskiego przygotowali specjalną lekcję dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Tematem przewodnim była woda – jej występowanie w przyrodzie, przydatność w codziennym życiu, zagadnienia związane z jej brakiem i koniecznością jej oszczędzania. Uczniowie przygotowali dekoracje, potrzebne rekwizyty, a także prezentację multimedialną , którą przedstawili dzieciom z klas najmłodszych.
Samorząd Uczniowski zaaranżował scenki z życia i prowadził dialog z dziećmi powiązany tematycznie z przygotowaną lekcją . Najmłodsi mogli w ciekawy sposób uzyskać informacje o występowaniu czystej wody w przyrodzie, jej zastosowaniu, a także poznać kontynent, na którym czysta woda jest wielkim skarbem. Na koniec dzieci mogły obejrzeć bajkę ekologiczną przygotowaną dla nich.
Lekcja przygotowana przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego była pierwszym tego typu przedsięwzięciem o charakterze dydaktycznym w naszej szkole. To ważne, by rozmawiać z najmłodszymi uczniami o problemach współczesnego świata w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla nich.
 
zapraszamy do galerii

Skip to content