Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" w naszej szkole

Nasza szkoła jako jedyna szkoła podstawowa w Inowrocławiu włączyła się w ogólnopolską Kampanię  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, trwającą od 2 kwietnia 2012 do 30 listopada 2012.

Głównym celem Kampanii „ZTU” 2012 jest zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności, gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami. Ma również na celu  przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszeniu dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży. Kampania zakłada przygotowanie do umiejętnego odmawiania palenia papierosów, czy picia alkoholu oraz  pomaganie dzieciom  w poznaniu siebie, swoich potrzeb, możliwości i zainteresowań. Ma  zachęcić  dzieci do marzeń i do stawiania sobie ambitnych celów oraz dodawać odwagi do spełnienia zamierzeń. 
Istotnym punktem Kampanii będą konkursy profilaktyczno – edukacyjne, które mają za zadanie aktywizować dzieci i młodzież, a także rozwinąć ich kreatywność i umiejętność pracy w grupie:
– konkurs plastyczno-literacki "To ja" – przygotowanie własnego portretu w formie plastycznej lub literackiej.
– konkurs ulotkowy "Żabka czy motylek?" na temat pływania.
– konkurs dla klas lub grup "Ruszajmy się" – zachęca do wspólnej pracy i zabawy podczas nagrywania krótkiego filmu promującego sport i aktywność.

Skip to content