Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dnia 2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. Data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu przypada rocznica urodzin najpopularniejszego bajkopisarza, Hansa Christiana Andersena.
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów i przygotowała różne atrakcje. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wykonali plakaty promujące czytelnictwo lub ulubioną książkę.

Plakaty zostały wyeksponowane na wystawie, którą zwiedzały i oglądały dzieci. Jury wybrało klasę, której plakaty były najciekawsze. W kategorii klas I – III zwyciężyła klasa IIa, a w kategorii klas IV – VI – klasa Va. Klasy, które wykonały najciekawsze prace zostaną nagrodzone słodkim upominkiem podczas najbliższego Apelu Sukcesu.
W  klasach I – III odbyło się głośne czytanie baśni  H. Ch. Andersena.  
Natomiast 4 kwietnia miało miejsce spotkanie z dziennikarzem „Gazety Pomorskiej” panem Dominikiem  Fijałkowskim, który ciekawie opowiadał o swojej pracy, a także odpowiadał na pytania uczniów. 
Skip to content