Pączkowanie i kiermasz wielkanocny

5 kwietnia 2019 w naszej szkole odbyły się dwie akcje, podczas których uczniowie zbierali pieniądze na cele charytatywne.

Pierwsza akcja prowadzona była przez Szkolne Koło Caritas  – KIERMASZ WIELKANOCNY, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowywali świąteczne dekoracje, pisanki, palmy wielkanocne, stroiki oraz inne świąteczne drobiazgi, które zostały sprzedane podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

Ze sprzedaży wielkanocnych ozdób zebrało się 500zł. Kwota z kiermaszu zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe uczennicy naszej szkoły – Weroniki Siwak.

 

Druga akcja to wielkopostne „SOS dla Afryki”  przeprowadzona przez uczniów klas VII. W okresie Wielkiego Postu wolontariusze zbierali „Jałmużnę wielkopostną”. Uczniowie, którzy danego dnia odmówili sobie zjedzenia słodyczy, a w zamian za to chcieli wspomóc głodujące dzieci w Afryce wrzucali do skarbonek drobne sumy pieniędzy.

Finał akcji miał miejsce w 5 kwietnia, podczas kiermaszu wielkanocnego. Dzięki zaangażowaniu inowrocławskich Piekarni – Cukierni: Małgorzata, Marta,  Piekuś, Robak, które ufundowały specjalnie na ten cel pączki oraz naszych niezawodnych rodziców, którzy własnoręcznie upiekli różne smakołyki powstał stragan misyjny pod hasłem „Pączkowanie dla Afryki”. Wszystkie słodycze zostały wykupione i zjedzone do ostatniego okruszka, a wolontariusze ze sprzedaży pączków oraz podczas zbiórki zgromadzili w sumie 924zł, które następnie zostały przekazane przelewem na konto Fundacji Ojców Kapucynów zajmujących się pracą misyjną na kontynencie afrykańskim.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu tych dwóch wydarzeń. Dziękujemy za Wasze otwarte i wrażliwe są ich serca.

[photo_gallery]

Skip to content