„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Pączkowanie i kiermasz wielkanocny
5 kwietnia 2019

5 kwietnia 2019 w naszej szkole odbyły się dwie akcje, podczas których uczniowie zbierali pieniądze na cele charytatywne.

Pierwsza akcja prowadzona była przez Szkolne Koło Caritas  – KIERMASZ WIELKANOCNY, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowywali świąteczne dekoracje, pisanki, palmy wielkanocne, stroiki oraz inne świąteczne drobiazgi, które zostały sprzedane podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

Ze sprzedaży wielkanocnych ozdób zebrało się 500zł. Kwota z kiermaszu zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe uczennicy naszej szkoły – Weroniki Siwak.

 

Druga akcja to wielkopostne „SOS dla Afryki”  przeprowadzona przez uczniów klas VII. W okresie Wielkiego Postu wolontariusze zbierali „Jałmużnę wielkopostną”. Uczniowie, którzy danego dnia odmówili sobie zjedzenia słodyczy, a w zamian za to chcieli wspomóc głodujące dzieci w Afryce wrzucali do skarbonek drobne sumy pieniędzy.

Finał akcji miał miejsce w 5 kwietnia, podczas kiermaszu wielkanocnego. Dzięki zaangażowaniu inowrocławskich Piekarni – Cukierni: Małgorzata, Marta,  Piekuś, Robak, które ufundowały specjalnie na ten cel pączki oraz naszych niezawodnych rodziców, którzy własnoręcznie upiekli różne smakołyki powstał stragan misyjny pod hasłem „Pączkowanie dla Afryki”. Wszystkie słodycze zostały wykupione i zjedzone do ostatniego okruszka, a wolontariusze ze sprzedaży pączków oraz podczas zbiórki zgromadzili w sumie 924zł, które następnie zostały przekazane przelewem na konto Fundacji Ojców Kapucynów zajmujących się pracą misyjną na kontynencie afrykańskim.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu tych dwóch wydarzeń. Dziękujemy za Wasze otwarte i wrażliwe są ich serca.

Czytaj więcej...
1 miesiąc temu
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
1 miesiąc temu
Wakacyjne życzenia
1 miesiąc temu
Sekretariat
1 miesiąc temu
Wyprawka pierwszoklasisty
1 miesiąc temu
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
18 maja 2020
Szkolny Konkurs plastyczny z okazji 100 urodzin Jana Pawła II dla klas 1-3
7 maja 2020
URODZINY PATRONA NASZEJ SZKOŁY
23 kwietnia 2020
Projekt „PLECAK PIELGRZYMA”
23 kwietnia 2020
Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II
1 kwietnia 2020
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 110
dzisiejsze odwiedziny: 105
wszystkie wizyty: 473995