Apel z okazji XIX Dnia Papieskiego

W piątek 18 października odbył się w naszej szkole Apel z  okazji XIX Dnia Papieskiego pt. „Wstańcie, chodźmy”, który rozpoczął obchody 100 /setnej/ rocznicy urodzin papieża i wielkiego Polaka.

Data urodzin św. Jana Pawła II będzie motywowała nas przez cały rok, do poznawania życia naszego Patrona oraz odkrywania głębi jego nauczania. Jego słowa są ciągle aktualne.

Tak uczciliśmy Patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II.  Uczniowie klas siódmych i ósmych w montażu słowno- muzycznym opartym obrazami przybliżyli życie papieża,  który podczas pielgrzymek do Polski wzywał swoich rodaków, by kroczyli drogami nadziei.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego, aby wyruszyć w drogę naszego życia z nadzieją i ufnością. Trzeba nam wstać i iść poprzez dobre działanie, modlitwę, pomoc, dobre spotkania i  rozmowy  z tymi, którzy żyją obok nas.

[photo_gallery]

Skip to content