Projekt „PLECAK PIELGRZYMA”

W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II nasza Szkoła wzięła udział w projekcie zatytułowanym Plecak Pielgrzyma”. Projekt zorganizowała Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II z Wrześni.

Do akcji tej zostały zaproszone Szkoły im Jana Pawła II na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Plecak wędruje przez 100 dni poprzedzających rocznicę urodzin Ojca Świętego między 20 szkołami noszącymi jego imię. Do naszej Szkoły plecak dotarł z Kościelca 31.03 2020 r. Po wykonaniu zadania, które polegało na zrobieniu wpisu do Kroniki Szkół Jana Pawła II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej przesyłka została przekazana, w dniu śmierci Papieża 2 kwietnia 2020 r., do kolejnej placówki noszącej jego imię : Zespołu Szkół Chemiczno- Elektronicznych na ul. Poznańskiej. Plecak z uzupełnioną kroniką ma wrócić do Wrześni 20 maja 2020 r i będzie do wglądu podczas zjazdu szkół noszących imię patrona Jana Pawła II.

 

Skip to content