Wojewódzkie sukcesy naszych uzdolnionych uczniów

  1. Z radością informujemy, że troje naszych uczniów zostało nagrodzonych w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Prozy Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenie”.

Matylda Tomaszewska z klasy VII c zdobyła I miejsce w kategorii klas VII – VIII, II miejsce w tej kategorii zajęła również uczennica naszej szkoły– Agnieszka Dobecka z klasy VIII a. W kategorii klas IV – VI miejsce III zajął Adrian Malinowski z klasy IV b.

Konkurs pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zorganizowany został przez IX Liceum Ogólnokształcące im. T. Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy. W tym roku przebiegał w nietypowej formie, gdyż recytatorzy przesyłali nagrania w formie plików video. Ze względu na sytuację pandemii było niełatwo, po przejściu na zdalne nauczanie, uczniowie musieli włożyć wiele trudu w przygotowanie. Wymagało to od nich samodzielnej pracy i determinacji. Na uwagę zasługuje również uczeń naszej szkoły Wojciech Zientalski z klasy IV b, który także przygotował się do konkursu. Nasi uczniowie musieli opanować na pamięć niemały fragment prozy autorstwa T. Nowakowskiego , odpowiednio zinterpretować i nagrać własne wykonanie. Nauczyciele poloniści z naszej szkoły pomogli wybrać uczniom odpowiedni fragment tej niełatwej lektury. Uczniowie spisali się na medal.

Gratulujemy !

Zachęcamy do odsłuchu wykonań naszych zdolnych uczniów.

Matylda Tomaszewska

Agnieszka Dobecka

Adrian Malinowski

Wojciech Zientalski

[photo_gallery]

Skip to content