„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Zapraszamy na Rodzinny Festyn Zdrowia 29 maja godz. 10 – 13
15 maja 2013

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Czas na zdrowie”. Organizatorem programu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Ideą podejmowanych działań jest wdrażanie uczniów do zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia.

Działania polegają  prowadzeniu cyklu zajęć poświęconych tematyce prozdrowotnej, zajęć plastycznych i  kulinarnych oraz  prezentacji  zachęcających uczniów do zdrowych nawyków  żywieniowych. Wszystkie działania organizowane są przez zespół uczniów działających pod kierunkiem nauczyciela – koordynatora. Finałem  działań podejmowanych w projekcie jest zorganizowanie RODZINNEGO FESTYNU ZDROWIA. Uroczystość będzie składała się z trzech podstawowych elementów:
1.      Pokaz filmików tematycznych.
2.      Zabawy ruchowe – zabawy nawiązujące do lat dziecięcych rodziców     
         naszych uczniów.
3.      Degustacja zdrowych i przyjaznych organizmowi przekąsek
         przygotowanych przez uczniów wspólnie z rodzicami.
 
Planujemy również zabawy plastyczne, koncert dla mamy i taty, występy uczestników Szkolnego Konkursu „Mam talent”. Uczniów klas starszych zapraszamy do biegów organizowanych przez Fundację „Biegam bo lubię”. Zagrają z nami i poprowadzą konkurs rzutów do kosza  koszykarze KSK Noteć. Do udziału w naszej imprezie zaprosiliśmy psychologów, rehabilitantów i dietetyków. Specjaliści będą udzielali porad zainteresowanym rodzicom. Będziemy zachęcali uczniów i ich rodziców do aktywności fizycznej. Prosimy, aby rodzice i dzieci przyjechali  na festyn rowerami. Zaproszeni na uroczystość przedstawiciele policji będą znakowali rowery w celu zabezpieczenia ich przed kradzieżą. Bardzo ważnym elementem naszej uroczystości będzie przekonywanie rodziców i dzieci do świadomego wyboru produktów żywnościowych poprzez promowanie produktów, które powinny być spożywane. Zaprosiliśmy do udziału  w imprezie producentów zdrowej żywności. Nasze zaproszenie przyjęła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu, firma Marwit, Pijalnia Wody „Inowrocławianka”

Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej...
1 miesiąc temu
Jedna jest taka noc…
1 miesiąc temu
Życzenia
1 miesiąc temu
Konkurs na kartkę świąteczną w programie Paint.
1 miesiąc temu
Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.
2 miesiące temu
Konkurs plastyczny „Barwy jesieni”
7 listopada 2020
Wojewódzkie sukcesy naszych uzdolnionych uczniów
5 września 2020
Informacja dot. dziennika elektronicznego
4 września 2020
Ważne!
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkół 10 zasad dla ucznia
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 69
dzisiejsze odwiedziny: 406
wszystkie wizyty: 545105