Zapraszamy na Rodzinny Festyn Zdrowia 29 maja godz. 10 – 13

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Czas na zdrowie”. Organizatorem programu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Ideą podejmowanych działań jest wdrażanie uczniów do zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia.

Działania polegają  prowadzeniu cyklu zajęć poświęconych tematyce prozdrowotnej, zajęć plastycznych i  kulinarnych oraz  prezentacji  zachęcających uczniów do zdrowych nawyków  żywieniowych. Wszystkie działania organizowane są przez zespół uczniów działających pod kierunkiem nauczyciela – koordynatora. Finałem  działań podejmowanych w projekcie jest zorganizowanie RODZINNEGO FESTYNU ZDROWIA. Uroczystość będzie składała się z trzech podstawowych elementów:
1.      Pokaz filmików tematycznych.
2.      Zabawy ruchowe – zabawy nawiązujące do lat dziecięcych rodziców     
         naszych uczniów.
3.      Degustacja zdrowych i przyjaznych organizmowi przekąsek
         przygotowanych przez uczniów wspólnie z rodzicami.
 
Planujemy również zabawy plastyczne, koncert dla mamy i taty, występy uczestników Szkolnego Konkursu „Mam talent”. Uczniów klas starszych zapraszamy do biegów organizowanych przez Fundację „Biegam bo lubię”. Zagrają z nami i poprowadzą konkurs rzutów do kosza  koszykarze KSK Noteć. Do udziału w naszej imprezie zaprosiliśmy psychologów, rehabilitantów i dietetyków. Specjaliści będą udzielali porad zainteresowanym rodzicom. Będziemy zachęcali uczniów i ich rodziców do aktywności fizycznej. Prosimy, aby rodzice i dzieci przyjechali  na festyn rowerami. Zaproszeni na uroczystość przedstawiciele policji będą znakowali rowery w celu zabezpieczenia ich przed kradzieżą. Bardzo ważnym elementem naszej uroczystości będzie przekonywanie rodziców i dzieci do świadomego wyboru produktów żywnościowych poprzez promowanie produktów, które powinny być spożywane. Zaprosiliśmy do udziału  w imprezie producentów zdrowej żywności. Nasze zaproszenie przyjęła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu, firma Marwit, Pijalnia Wody „Inowrocławianka”

Serdecznie zapraszamy
Skip to content