Szkolna wycieczka do Wrocławia, Doliny Baryczy oraz Milicza

Przez dwa dni 13 – 14 czerwca klasy IV a, IV b uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, żeby już w południe zwiedzić ZOO we Wrocławiu. Tam spacerowaliśmy odwiedzając zwierzątka różnego gatunku, z różnych kontynentów.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia był spacer po Ogrodach Japońskich. Przepiękna pogoda zachęciła nas do spaceru po uroczym wrocławskim starym mieście. Ruszyliśmy na zakup pamiątek i upominków dla najbliższych. Po spacerze uczniowie mieli możliwość obejrzenia reliktu XIX-wiecznej kultury, Panoramę Racławicką.
Dzień był bardzo intensywny, ale ciekawy.                                              
Drugiego dnia po śniadaniu i spakowaniu bagaży udaliśmy się na wycieczkę po Dolinie Baryczy, zwiedzanie Milicza, a przede wszystkim Alei Gwiazd Polskiej Siatkówki. Następnie mogliśmy zobaczyć ruiny zamku, które znajdują się w parku okalającym pałac w którym mieści się Technikum Leśne.  Przedostatnim punktem  wycieczki była przejażdżka Krośnicką Koleją Wąskotorową. Stamtąd udaliśmy się na lekcję ornitologiczną do rezerwatu przyrody „Stawy Milickie”, którego powierzchnia wynosi 53 kilometry kwadratowe, co czyni go jednym z największych rezerwatów w Polsce. W drodze powrotnej mieliśmy okazję zatrzymać się by z bliska przyjrzeć się staremu wiatrakowi o imieniu Bronisław. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko i około godziny 19:30 przyjechaliśmy do Inowrocławia, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Skip to content