„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Dzień Patrona
28 kwietnia 2014

W poniedziałek 28 kwietnia nasza szkoła obchodziła uroczyście Dzień Patrona świętując kanonizację. Rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. sprawowanej przez Proboszcza parafii p.w. Zwiastowania NMP ks. Leszka Kaczmarka.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w liturgii; liczna grupa chłopców służyła do Mszy św., jako ministranci, inni przygotowali czytania i śpiew.

Kolejny punkt naszych uroczystości przebiegał w dwóch miejscach: klasy I-III wraz z wychowawcami udały się do kina, by obejrzeć film "Karol, który został świętym". Klasy IV-VI wróciły do szkoły, gdzie miała miejsce część artystyczna upamiętniająca naszego wielkiego Patrona, który był niezmordowanym pielgrzymem podróżującym do wielu krajów.
 
W klimat kanonizacji i wspomnień o Janie Pawle II wprowadził nas przewodniczący naszej szkoły Filip Senski.  W programie nie zabrakło oczywiście piosenek w wykonaniu szkolnego chóru przygotowanego przez Pana Waldemara Szafrańskiego. Wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali hymn szkół im. Jana Pawła II. Następnie każda klasa zaprezentowała program ukazujący jeden z krajów, do którego pielgrzymował Papież Polak. Dzieci przygotowały się wspaniale: dzięki prezentacjom, jakie mogliśmy obejrzeć, strojom i tańcom charakterystycznym dla poszczególnych krajów, niejako przenosiliśmy się w czasie i przestrzeni. Na koniec każda klasa otrzymała słodki upominek, który wręczył dyrektor szkoły Wojciech Helak.
 
Czytaj więcej...
1 miesiąc temu
Jedna jest taka noc…
1 miesiąc temu
Życzenia
1 miesiąc temu
Konkurs na kartkę świąteczną w programie Paint.
1 miesiąc temu
Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.
2 miesiące temu
Konkurs plastyczny „Barwy jesieni”
7 listopada 2020
Wojewódzkie sukcesy naszych uzdolnionych uczniów
5 września 2020
Informacja dot. dziennika elektronicznego
4 września 2020
Ważne!
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkół 10 zasad dla ucznia
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 87
dzisiejsze odwiedziny: 253
wszystkie wizyty: 544952