Dzień Patrona

W poniedziałek 28 kwietnia nasza szkoła obchodziła uroczyście Dzień Patrona świętując kanonizację. Rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. sprawowanej przez Proboszcza parafii p.w. Zwiastowania NMP ks. Leszka Kaczmarka.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w liturgii; liczna grupa chłopców służyła do Mszy św., jako ministranci, inni przygotowali czytania i śpiew.

Kolejny punkt naszych uroczystości przebiegał w dwóch miejscach: klasy I-III wraz z wychowawcami udały się do kina, by obejrzeć film "Karol, który został świętym". Klasy IV-VI wróciły do szkoły, gdzie miała miejsce część artystyczna upamiętniająca naszego wielkiego Patrona, który był niezmordowanym pielgrzymem podróżującym do wielu krajów.
 
W klimat kanonizacji i wspomnień o Janie Pawle II wprowadził nas przewodniczący naszej szkoły Filip Senski.  W programie nie zabrakło oczywiście piosenek w wykonaniu szkolnego chóru przygotowanego przez Pana Waldemara Szafrańskiego. Wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali hymn szkół im. Jana Pawła II. Następnie każda klasa zaprezentowała program ukazujący jeden z krajów, do którego pielgrzymował Papież Polak. Dzieci przygotowały się wspaniale: dzięki prezentacjom, jakie mogliśmy obejrzeć, strojom i tańcom charakterystycznym dla poszczególnych krajów, niejako przenosiliśmy się w czasie i przestrzeni. Na koniec każda klasa otrzymała słodki upominek, który wręczył dyrektor szkoły Wojciech Helak.
 
Skip to content