„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Warsztaty edukacyjne w Krajeńskim Parku Krajobrazowym
1 maja 2015

Dnia 30 kwietnia 50 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Krajeńskim Parku Krajobrazowym.

Zajęcia odbywały się w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski projektu edukacyjno-promocyjnego „Eko-Skrzat – z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. Podczas wycieczki uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych zorganizowanych w przepięknym otoczeniu lasu i w pobliżu malowniczego jeziora. Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowanych przewodników, którzy dzielili się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą. Uczniowie podzieleni na grupy zwiedzali 10 stanowisk, przy których mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy z zakresu tematyki pro-ekologicznej dzięki wykładom przewodników. Poszczególne stanowiska dotyczyły zagadnień takich jak: „Lasy Polski”, „Ptaki występujące w Polsce”, „Grzyby występujące w Polsce”,, Jeziora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego”, „Formy ochrony przyrody w Polsce”. Poza atrakcyjnymi wykładami dzieci miały zorganizowaną również szeroką ofertę zajęć przybliżających im dziedzictwo kulturowe naszego województwa poprzez zabawę (układanie puzzli z krajobrazami i zwierzętami), obserwacje mikroskopowe, przeprowadzanie doświadczeń, oglądanie wystawy dotyczącej parków krajobrazowych, uczestniczenie w quizach i konkursach z nagrodami,a także uczestnictwo w zajęciach plastycznych. Jednym z elementów warsztatów była także krótka wycieczka ścieżką edukacyjną, podczas której dzieci mogły podziwiać malownicze krajobrazy z wieży widokowej. Ponadto każdy z uczestników warsztatów miał zapewniony ciepły posiłek z kuchni polowej oraz suchy prowiant. Uczniowie naszej szkoły wrócili bardzo zadowoleni z warsztatów, chętnie uczestniczyli w proponowanych formach zajęć i wykazali się ogromną wiedzą, co dostrzegali animatorzy zajęć.
Czytaj więcej...
7 dni temu
Zebrania z rodzicami
19 czerwca 2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019
List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpiecznych wakacji
18 czerwca 2019
Szkoła ma nową bieżnię !
14 czerwca 2019
Wycieczka do Warszawy
8 czerwca 2019
Sukcesy naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Gramatycznym dla klas III
7 czerwca 2019
„Alkohol nie pasuje do mojej układanki”
7 czerwca 2019
Siostra misjonarka w naszej szkole
6 czerwca 2019
Wycieczka klas II i III do Bydgoszczy
6 czerwca 2019
Klasy pierwsze w Prasłowiańskim Gaju i Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 73
dzisiejsze odwiedziny: 23
wszystkie wizyty: 335160