Miejskie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”

Dnia 15 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odbyły się Miejskie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu.

W zawodach wzięły udział 3 szkoły podstawowe i 4 gimnazja z Inowrocławia. Turniej składał się z części teoretycznej (test wiedzy o ruchu drogowym) i części praktycznej (jazda rowerem po miasteczku rowerowym oraz torze sprawnościowym).
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 16 w składzie: Zofia Kiestrzyn, Agata Bilińska, Mateusz Nowak i Miłosz Zieliński. Drugie miejsce zajęła Integracyjna Szkoła Podstawowa, a trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w składzie: Kacper Kroczyk, Krzysztof Paczkowski i Oskar Sarkowicz. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2, trzecie miejsce – Gimnazjum Integracyjne, czwarte miejsce – Gimnazjum nr 1, a piąte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 3 (skład B).
Najlepszym zawodnikiem został Kacper Kroczyk (Gimnazjum nr 3), który otrzymał nagrodę indywidualną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Inowrocławia p. Ryszarda Brejzę, w postaci bonu o wartości tysiąca złotych do zrealizowania w inowrocławskim sklepie rowerowym.
Zwycięzcy eliminacji miejskich będą reprezentować Miasto Inowrocław w Turnieju Powiatowym.
Najlepsze drużyny do turnieju przygotowali: p. Sławomir Pierański i p. Grzegorz Mikołajczak (Gimnazjum nr 3) oraz p. Waldemar Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa nr 16).