Otwarcie wielofunkcyjnego boiska

17 września 2009r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska szkolnego z udziałem władz miasta. Byli obecni m.in. Pan Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i jego Zastępca Pan Wojciech Piniewski.

  Uczniowie przedstawili program artystyczny o tematyce sportowej, w nawiązaniu do słów Patrona Szkoły, który był wielkim zwolennikiem, a zarazem miłośnikiem aktywnego spędzania wolnego czasu. Powiedział On kiedyś : „Sport ma ogromne znaczenie, ponieważ może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości , takich jak lojalność , przyjaźń, wspólnota, solidarność”. Podczas uroczystości zaśpiewał  także nasz szkolny chórek  i wystąpił szkolny zespół taneczny „Kometa”.


Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Ryszard Brejza wraz  z Przewodniczącym Rady Miejskiej Inowrocławia Tomaszem Marcinkowskim. Pierwsze strzały na bramkę oddali zaproszeni Goście. Uczniowie klas V i VI rozegrali mecz piłki nożnej z wynikiem 2:0 dla klas starszych.

[photo_gallery]

Skip to content