„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Budujemy szkołę w Togo !
13 listopada 2012

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Budujemy szkołę im. Jana Pawła II w Togo”.

SP nr 16 dołączyła do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, a tym samym zaangażowała się w akcję „Budujemy szkołę w Togo”, która trwa już od kilku miesięcy. Budowa szkoły w Welou w Togo ruszyła 2 maja br. Uczniowie SP 16 kwestowali podczas zorganizowanego w przeddzień zakończenia roku szkolnego „Dnia Sportu” oraz w dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011/12 i udało im się zebrać 2031,27zł z czego rodzice klas VI przekazali na ten szczytny cel 900zł. W trakcie roku szkolnego uczniowie angażowali się również w promowanie akcji oszczędzania wody dla Afryki, organizowali przedstawienia dla najmłodszych klas o tematyce związanej z problemami, z którymi boryka się kontynent afrykański.

Warto wspomnieć, że pomysł stworzenia Rodziny Szkół im. Jana Pawła II zrodził się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 41 (obecnie Zespole Szkół Integracyjnych) w Radomiu w 1998r. Wg danych zamieszczonych na stronie internetowej „Rodziny” w 2010r. w bazie znajdowało się ponad 1150 zarejestrowanych szkół z całej Polski. Inowrocław jest reprezentowany przez 2 placówki: Szkołę Podstawową nr 16 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Więcej o akcji na stronie internetowej www.rodzina.org.pl .
Czytaj więcej...
4 dni temu
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
5 dni temu
Wyprawka pierwszoklasisty
3 tygodnie temu
Szkolny Konkurs plastyczny z okazji 100 urodzin Jana Pawła II dla klas 1-3
4 tygodnie temu
URODZINY PATRONA NASZEJ SZKOŁY
1 miesiąc temu
Projekt „PLECAK PIELGRZYMA”
1 miesiąc temu
Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II
1 kwietnia 2020
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
6 marca 2020
Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III-IV
5 marca 2020
Spotkanie z ratownikiem medycznym
3 marca 2020
Wycieczka klas I-III
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 41
dzisiejsze odwiedziny: 1133
wszystkie wizyty: 452058