„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Rodzinny Festyn Zdrowia
3 czerwca 2013

Dnia 29 maja bawiliśmy się na Rodzinnym Festynie Zdrowia zorganizowanym na terenie naszej szkoły. Uczniowie klas młodszych przygotowali koncert dla mamy i taty z okazji ich święta. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w projekcji filmów edukacyjnych o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Rodzice mieli okazję skorzystać z porad obecnych na festynie przedstawicieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Bardzo smakowały nam zdrowe przekąski przygotowane przez naszych rodziców. Przedstawiciele Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Pijalni Wód w Sanatorium „ Przy tężni”, producentowi wody „Inowrocławianka” , firmy Marwit zachęcali wszystkich uczestników festynu do degustacji przetworów mlecznych, zdrowej wody i soczków. Uczniowie klas  młodszych uczestniczyli w zabawach plastycznych, a ich starsi koledzy mierzyli swoje siły z koszykarzami KSK Noteć oraz biegali z Fundacją „Biegam bo lubię”.
Dużym powodzeniem cieszyły się kolorowe tatuaże malowane przez mamę Julki.  Podczas festynu ogłaszane były wyniki konkursu plastycznego o tematyce zdrowotnej. Wystąpili również uczestnicy szkolnego konkursu „Mam talent”. Przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w  Inowrocławiu oznakowali 36 rowerów naszych uczniów. Festyn był podsumowaniem realizowanego przez naszą szkołę projektu „Czas na zdrowie” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nie odmawiali nam pomocy przy organizacji szkolnego święta zdrowia: rodzicom, producentom zdrowej żywności, przedstawicielom poradni psychologiczno-pedagogicznej, policji i koszykarzom.
 
Czytaj więcej...
3 dni temu
Międzyszkolny konkurs przyrodniczo-misyjny
1 tydzień temu
Międzyszkolny konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej
2 tygodnie temu
Pies w szkole
3 tygodnie temu
Lekcja żywej historii
3 tygodnie temu
Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny – „Strój Patriotyczny”
3 tygodnie temu
Spotkanie z przedszkolakami z Muzycznej Krainy
1 miesiąc temu
Zajęcia integracyjne z przedszkolakami
1 miesiąc temu
Teatr i kino – jesienne spotkania z kulturą
1 miesiąc temu
Pasowanie na świetlika
1 miesiąc temu
Kopalnia kultury
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 81
dzisiejsze odwiedziny: 313
wszystkie wizyty: 370934