Rodzinny Festyn Zdrowia

Dnia 29 maja bawiliśmy się na Rodzinnym Festynie Zdrowia zorganizowanym na terenie naszej szkoły. Uczniowie klas młodszych przygotowali koncert dla mamy i taty z okazji ich święta. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w projekcji filmów edukacyjnych o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Rodzice mieli okazję skorzystać z porad obecnych na festynie przedstawicieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Bardzo smakowały nam zdrowe przekąski przygotowane przez naszych rodziców. Przedstawiciele Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Pijalni Wód w Sanatorium „ Przy tężni”, producentowi wody „Inowrocławianka” , firmy Marwit zachęcali wszystkich uczestników festynu do degustacji przetworów mlecznych, zdrowej wody i soczków. Uczniowie klas  młodszych uczestniczyli w zabawach plastycznych, a ich starsi koledzy mierzyli swoje siły z koszykarzami KSK Noteć oraz biegali z Fundacją „Biegam bo lubię”.
Dużym powodzeniem cieszyły się kolorowe tatuaże malowane przez mamę Julki.  Podczas festynu ogłaszane były wyniki konkursu plastycznego o tematyce zdrowotnej. Wystąpili również uczestnicy szkolnego konkursu „Mam talent”. Przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w  Inowrocławiu oznakowali 36 rowerów naszych uczniów. Festyn był podsumowaniem realizowanego przez naszą szkołę projektu „Czas na zdrowie” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nie odmawiali nam pomocy przy organizacji szkolnego święta zdrowia: rodzicom, producentom zdrowej żywności, przedstawicielom poradni psychologiczno-pedagogicznej, policji i koszykarzom.
 
Skip to content