Spotkanie czytelnicze z nowościami naszej biblioteki

Dnia 13 stycznia 2016 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie czytelnicze, w którym brali udział uczniowie.

Podczas spotkania nauczyciele uczący języka polskiego, a także chętni uczniowie czytali głośno dzieciom wybrane fragmenty z nowo zakupionych książek. Uczniowie mogli wcześniej obejrzeć nowości czytelnicze, które zostały wyeksponowane na wystawce. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z nowymi pozycjami zakupionymi do biblioteki, a także zachęcić wszystkich  do czytania.
Nasza szkoła bierze udział  w realizacji rządowego programu „Książki  naszych marzeń”. Program ma na celu wsparcie szkół w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
W związku z tym za środki finansowe otrzymane w ramach rządowego programu rozwoju czytelnictwa zakupiliśmy do szkolnej biblioteki  ponad 140 książek.

Skip to content