Podsumowanie wyników konkursów matematycznych w II semestrze

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w międzyszkolnych konkursach matematycznych. Przyszedł czas by podsumować ich ciężką pracę.

Jak trudna bywa nauka matematyki z pewnością przekonał się każdy z nas. W naszej szkole są jednak uczniowie, dla których ta dziedzina nauki nie ma tajemnic. Wśród wielu laureatów prym wiodą Miłosz Zieliński i Jakub Wulkowicz z klasy VIb, którzy wielokrotnie przysporzyli dumy naszej szkole.

 

W Konkursie Matematycznym „Młody Tales – 2017” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu Miłosz zajął I miejsce, a Kuba – III.

 

W Lidze Zadaniowej (SP 4) to Kuba poradził sobie lepiej zajmując III miejsce, tuż za nim z wyróżnieniem uplasował się Miłosz.

 

W Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno -Przyrodniczym drużynowo Miłosz i Kuba wspierani przez Aleksa Szklarskiego z kl. VIc i Mateusza Grylę z kl. VIa zdobyli II miejsce w mieście.

 

To pasmo „męskich” sukcesów przełamały trzy młode matematyczki – Nadia Hetmaniak z kl. IVb zajęła II miejsce, a Natalia Mrówczyńska z klasy IVa – III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Mała Olimpiada” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11.

 

Wcześniej wspomniana Nadia i Hania Seidler z klasy Va odniosły  sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” osiągając wynik „bardzo dobry”. Natomiast Kuba i Miłosz z wynikiem „wyróżniającym” potwierdzili swoją matematyczną klasę.

 

Te liczne sukcesy potwierdzają zaangażowanie uczniów naszej szkoły w udział w konkursach matematycznych. Młodym matematykom życzymy jeszcze wielu sukcesów!

 

Uczniów do konkursów przygotował p. Krzysztof Pietrzak i p. Renata Stasiak.

[photo_gallery]

Skip to content