„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Podsumowanie Kiermaszu Wielkanocnego i akcji SOS dla Afryki
10 kwietnia 2018

W dniach 21-22 marca w naszej szkole odbyły się dwie akcje, podczas których uczniowie zbierali pieniądze na cele charytatywne. Przyszedł czas na podsumowanie.

Pierwsza akcja prowadzona była przez Szkolne Koło „Caritas” pod opieką s. Tymony. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali świąteczne dekoracje, pisanki, palmy wielkanocne, stroiki oraz inne świąteczne drobiazgi, które następnie zostały sprzedane podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Zainteresowanie było ogromne, przerosło oczekiwania organizatorów, ale dziewczyny z Koła „Caritas” świetnie dały sobie radę, a ze sprzedaży wielkanocnych ozdób zebrały 1129zł. Kwota z kiermaszu zostanie w całości przekazana na rehabilitację i leczenie cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe uczennicy naszej szkoły – Weroniki Siwak.

Drugą akcją było wielkopostne „SOS dla Afryki”  przeprowadzona przez Szkolny Samorząd Uczniowski. W okresie Wielkiego Postu wolontariusze zbierali drobne sumy pieniędzy od uczniów, którzy danego dnia odmówili sobie zjedzenia słodyczy, a w zamian za to chcieli wspomóc głodujące dzieci w Afryce. Finał akcji miał miejsce w dniach 21-22 marca, podczas kiermaszu wielkanocnego. Dzięki zaangażowaniu inowrocławskich Piekarni – Cukierni: Małgorzata, Robak, Kucia, które ufundowały specjalnie na ten cel pączki oraz naszych niezawodnych rodziców, którzy własnoręcznie upiekli rogaliki, chruściki i inne słodkości powstał stragan misyjny pod hasłem „Pączkowanie dla Afryki”. Wszystkie słodycze zostały wykupione i zjedzone do ostatniego okruszka, a wolontariusze ze sprzedaży pączków oraz podczas zbiórki zgromadzili w sumie 948zł, które następnie zostały przekazane przelewem na konto Fundacji Ojców Kapucynów zajmujących się pracą misyjną na kontynencie afrykańskim.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu tych dwóch wydarzeń. Po raz kolejny dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz ich rodzice pokazali jak ogromne i wrażliwe są ich serca.

 

Czytaj więcej...
3 tygodnie temu
Informacja dot. dziennika elektronicznego
4 tygodnie temu
Ważne!
1 miesiąc temu
Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców
1 miesiąc temu
Bezpieczny powrót do szkół 10 zasad dla ucznia
1 miesiąc temu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
26 czerwca 2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020
Wakacyjne życzenia
24 czerwca 2020
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021
23 czerwca 2020
Wyprawka pierwszoklasisty
23 czerwca 2020
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 63
dzisiejsze odwiedziny: 414
wszystkie wizyty: 497509