Podsumowanie Kiermaszu Wielkanocnego i akcji SOS dla Afryki

W dniach 21-22 marca w naszej szkole odbyły się dwie akcje, podczas których uczniowie zbierali pieniądze na cele charytatywne. Przyszedł czas na podsumowanie.

Pierwsza akcja prowadzona była przez Szkolne Koło „Caritas” pod opieką s. Tymony. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali świąteczne dekoracje, pisanki, palmy wielkanocne, stroiki oraz inne świąteczne drobiazgi, które następnie zostały sprzedane podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Zainteresowanie było ogromne, przerosło oczekiwania organizatorów, ale dziewczyny z Koła „Caritas” świetnie dały sobie radę, a ze sprzedaży wielkanocnych ozdób zebrały 1129zł. Kwota z kiermaszu zostanie w całości przekazana na rehabilitację i leczenie cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe uczennicy naszej szkoły – Weroniki Siwak.

Drugą akcją było wielkopostne „SOS dla Afryki”  przeprowadzona przez Szkolny Samorząd Uczniowski. W okresie Wielkiego Postu wolontariusze zbierali drobne sumy pieniędzy od uczniów, którzy danego dnia odmówili sobie zjedzenia słodyczy, a w zamian za to chcieli wspomóc głodujące dzieci w Afryce. Finał akcji miał miejsce w dniach 21-22 marca, podczas kiermaszu wielkanocnego. Dzięki zaangażowaniu inowrocławskich Piekarni – Cukierni: Małgorzata, Robak, Kucia, które ufundowały specjalnie na ten cel pączki oraz naszych niezawodnych rodziców, którzy własnoręcznie upiekli rogaliki, chruściki i inne słodkości powstał stragan misyjny pod hasłem „Pączkowanie dla Afryki”. Wszystkie słodycze zostały wykupione i zjedzone do ostatniego okruszka, a wolontariusze ze sprzedaży pączków oraz podczas zbiórki zgromadzili w sumie 948zł, które następnie zostały przekazane przelewem na konto Fundacji Ojców Kapucynów zajmujących się pracą misyjną na kontynencie afrykańskim.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu tych dwóch wydarzeń. Po raz kolejny dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz ich rodzice pokazali jak ogromne i wrażliwe są ich serca.

 

[photo_gallery]

Skip to content