„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Święto Szkoły
23 maja 2018

Dnia 23 maja 2018 r. cała społeczność szkolna bardzo uroczyście obchodziła Święto Szkoły, które łączy się z Dniem Patrona –  Jana Pawła II , którego imię nadano szkole 12 lat temu.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele ZNMP, pod przewodnictwem ks. prałata Leszka Kaczmarka, który wygłosił okoliczne słowo do zebranych. Wskazywał on na wartość i ogrom darów, którymi zostaliśmy obdarzeni, a także na piękno życia, które objawia się w ludzkich relacjach.

Z kościoła wszyscy udali się do Teatru Miejskiego, by dalej świętować ten uroczysty dzień. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły z przeróżnymi talentami, które mogła podziwiać publiczność. Występy rozpoczęła klasa II a wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej oryginalnym i bardzo ciekawym tańcem z kapeluszami. Młodzi artyści potrafili wspaniale współpracować w dużej grupie, zachowując rytm i ciekawy układ. Następnie na scenie zagościli artyści z różnorodnych dziedzin: śpiew; gra na skrzypcach, gitarze, waltorni, trąbce, keyboardzie; fortepianie, a także pokazy gimnastyczne w wykonaniu naszych uczennic. Świętowanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a także zostali nagrodzeni gromkimi brawami. A oto lista artystów „Mam Talent”: Marianna Kiestrzyn i Amelia Kuklińska kl. VII b (śpiew, gitara), Adrian Malinowski kl. I b (śpiew), Jagoda Fabjańczyk kl. III c (skrzypce), Amelia Chełminiak kl. IV a (taniec, pokaz gimnastyczny z podkładem), Magdalena Znajdek kl. III c (taniec z podkładem), Wiktoria Stachowiak kl. VI c (śpiew z akompaniamentem), Michalina Skroś, Nadia Nowak, Kamila Ziarnek kl. I a (taniec), Zuzanna Gąsiorek kl. VII a (śpiew), Alicja Bogdanowicz kl. III c (taniec z podkładem), Martyna Baranowska kl. V b ( gra na keyboardzie), zespół taneczny Power Girls (taniec), Martyna Bolińska kl. V b (śpiew), Wiktoria Fabjańczyk (skrzypce), Mateusz i Tobiasz Zientalscy kl.IV c i kl.II a (gra na instrumentach dętych), Patrycja Pągowska kl. V a (śpiew) oraz Marcel Sarkowicz wraz z Amelia Jaskólską /gościnnie /(taniec).

Uroczystość przygotowały panie:Mariola Gapińska, Beata Gronczyńska, Daria Borkowska, Aleksandra Szczutkowska i pan Waldemar Szafrański.

 

Czytaj więcej...
1 miesiąc temu
Jedna jest taka noc…
1 miesiąc temu
Życzenia
1 miesiąc temu
Konkurs na kartkę świąteczną w programie Paint.
1 miesiąc temu
Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.
2 miesiące temu
Konkurs plastyczny „Barwy jesieni”
7 listopada 2020
Wojewódzkie sukcesy naszych uzdolnionych uczniów
5 września 2020
Informacja dot. dziennika elektronicznego
4 września 2020
Ważne!
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkół 10 zasad dla ucznia
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 52
dzisiejsze odwiedziny: 339
wszystkie wizyty: 544258