Święto Szkoły

Dnia 23 maja 2018 r. cała społeczność szkolna bardzo uroczyście obchodziła Święto Szkoły, które łączy się z Dniem Patrona –  Jana Pawła II , którego imię nadano szkole 12 lat temu.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele ZNMP, pod przewodnictwem ks. prałata Leszka Kaczmarka, który wygłosił okoliczne słowo do zebranych. Wskazywał on na wartość i ogrom darów, którymi zostaliśmy obdarzeni, a także na piękno życia, które objawia się w ludzkich relacjach.

Z kościoła wszyscy udali się do Teatru Miejskiego, by dalej świętować ten uroczysty dzień. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły z przeróżnymi talentami, które mogła podziwiać publiczność. Występy rozpoczęła klasa II a wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej oryginalnym i bardzo ciekawym tańcem z kapeluszami. Młodzi artyści potrafili wspaniale współpracować w dużej grupie, zachowując rytm i ciekawy układ. Następnie na scenie zagościli artyści z różnorodnych dziedzin: śpiew; gra na skrzypcach, gitarze, waltorni, trąbce, keyboardzie; fortepianie, a także pokazy gimnastyczne w wykonaniu naszych uczennic. Świętowanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a także zostali nagrodzeni gromkimi brawami. A oto lista artystów „Mam Talent”: Marianna Kiestrzyn i Amelia Kuklińska kl. VII b (śpiew, gitara), Adrian Malinowski kl. I b (śpiew), Jagoda Fabjańczyk kl. III c (skrzypce), Amelia Chełminiak kl. IV a (taniec, pokaz gimnastyczny z podkładem), Magdalena Znajdek kl. III c (taniec z podkładem), Wiktoria Stachowiak kl. VI c (śpiew z akompaniamentem), Michalina Skroś, Nadia Nowak, Kamila Ziarnek kl. I a (taniec), Zuzanna Gąsiorek kl. VII a (śpiew), Alicja Bogdanowicz kl. III c (taniec z podkładem), Martyna Baranowska kl. V b ( gra na keyboardzie), zespół taneczny Power Girls (taniec), Martyna Bolińska kl. V b (śpiew), Wiktoria Fabjańczyk (skrzypce), Mateusz i Tobiasz Zientalscy kl.IV c i kl.II a (gra na instrumentach dętych), Patrycja Pągowska kl. V a (śpiew) oraz Marcel Sarkowicz wraz z Amelia Jaskólską /gościnnie /(taniec).

Uroczystość przygotowały panie:Mariola Gapińska, Beata Gronczyńska, Daria Borkowska, Aleksandra Szczutkowska i pan Waldemar Szafrański.

[photo_gallery]

 

Skip to content