EuroWeek 2018

W dniach 14-18 października 2018 roku grupa uczniów z klas VII i VIII uczestniczyła w projekcie EuroWeek. Zajęcia odbywały się w malowniczo położonej miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej.

EuroWeek to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce, oprócz licznych i bardzo ciekawych zajęć byli także na wycieczce w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej. Wykazali się dużą kreatywnością prezentując swoje wszechstronne talenty.

Program EuroWeek rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. EuroWeek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program EuroWeek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Skip to content