Uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości i jubileuszu 160-lecia naszej szkoły

Dnia 8 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna udała się do Teatru Miejskiego na koncert Dla Niepodległej połączony z jubileuszem 160-lecia naszej szkoły. Na ten dzień został przygotowany specjalny program artystyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i szkolnego jubileuszu.

Prowadzący uroczystość uczniowie zaprosili wszystkich zebranych do refleksji i wspólnego świętowania. Zebrani  na sali goście odśpiewali hymn narodowy. Oglądając zdjęcia na przygotowanych wcześniej slajdach i słuchając historii naszych dziejów, można było zadumać się choć na chwilę. Uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty: recytację, śpiew pieśni patriotycznych, grę na fortepianie i skrzypcach, a także nasz narodowy taniec – polonez w wykonaniu uczniów klas VII i VIII. Dzieci z klas młodszych pięknie zaśpiewały o tym, co znaczy dziś być Polką i Polakiem. Cała społeczność szkolna w galowych strojach z biało-czerwonymi kotylionami bardzo uroczyście świętowała ten ważny dzień. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Prezydent Miasta Inowrocławia –  Pan Ryszard Brejza, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty i Wychowania – Starszy Wizytator –  Pani Beata Wasilewska, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury – Pani Elżbieta Jardanowska, Wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Inowrocławiu – Pani Mariola Cierpisz oraz Prezydium Rady Rodziców w składzie: Pani Sylwia Wesołowska, Pani Mariola Dudek–Łój, Pani Aldona Dunat–Gryla,  a także Pani Izabela Sobczak.

 

Filmy z uroczystości:

1.Koncert Dla Niepodległej

2. Koncert Dla Niepodległej

3. Koncert Dla NiepodległejSkip to content