„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości i jubileuszu 160-lecia naszej szkoły
8 listopada 2018

Dnia 8 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna udała się do Teatru Miejskiego na koncert Dla Niepodległej połączony z jubileuszem 160-lecia naszej szkoły. Na ten dzień został przygotowany specjalny program artystyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i szkolnego jubileuszu.

Prowadzący uroczystość uczniowie zaprosili wszystkich zebranych do refleksji i wspólnego świętowania. Zebrani  na sali goście odśpiewali hymn narodowy. Oglądając zdjęcia na przygotowanych wcześniej slajdach i słuchając historii naszych dziejów, można było zadumać się choć na chwilę. Uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty: recytację, śpiew pieśni patriotycznych, grę na fortepianie i skrzypcach, a także nasz narodowy taniec – polonez w wykonaniu uczniów klas VII i VIII. Dzieci z klas młodszych pięknie zaśpiewały o tym, co znaczy dziś być Polką i Polakiem. Cała społeczność szkolna w galowych strojach z biało-czerwonymi kotylionami bardzo uroczyście świętowała ten ważny dzień. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Prezydent Miasta Inowrocławia –  Pan Ryszard Brejza, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty i Wychowania – Starszy Wizytator –  Pani Beata Wasilewska, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury – Pani Elżbieta Jardanowska, Wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Inowrocławiu – Pani Mariola Cierpisz oraz Prezydium Rady Rodziców w składzie: Pani Sylwia Wesołowska, Pani Mariola Dudek–Łój, Pani Aldona Dunat–Gryla,  a także Pani Izabela Sobczak.

 

Filmy z uroczystości:

1.Koncert Dla Niepodległej

2. Koncert Dla Niepodległej

3. Koncert Dla Niepodległej

Czytaj więcej...
1 miesiąc temu
Informacja dot. dziennika elektronicznego
2 miesiące temu
Ważne!
2 miesiące temu
Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców
2 miesiące temu
Bezpieczny powrót do szkół 10 zasad dla ucznia
2 miesiące temu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
26 czerwca 2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020
Wakacyjne życzenia
24 czerwca 2020
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021
23 czerwca 2020
Wyprawka pierwszoklasisty
23 czerwca 2020
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 64
dzisiejsze odwiedziny: 275
wszystkie wizyty: 508388