Najnowsza historia naszej szkoły

Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci,

mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości.” Tytus Liwiusz

Ostatnie dziesięciolecie jest niezwykle bogate w wydarzenia w naszej szkole, które tworzą jej historię. Wydaje się, że uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II zapoczątkowała niejako najnowszą historię, udział w nieustannym rozwoju, zmiany, którym nie ma końca. To znaczy, że szkoła, choć ma już ponad 150 lat, żyje na miarę czasów                i nieustannie dąży ku lepszemu dla dobra młodzieży, którą kształci i wychowuje.

W 2009 roku miało miejsce otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1400 m2. Spełniło się długo wyczekiwane marzenie, by nasi uczniowie mogli dbać o kondycję fizyczną mając do dyspozycji odpowiednie do tego celu miejsce. Aktywnie spędzać wolny czas i mieć okazję do doskonalenia umiejętności gier zespołowych m.in. takich jak: piłka nożna, koszykówka czy siatkówka.

Rok 2010 również obfituje w nowe obiekty sportowe na terenie naszej szkoły. Zostaje otwarte miasteczko rowerowe do nauki poruszania się po drogach, a także plac zabaw, który stał się prawdziwą radością, szczególnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

By nasi podopieczni czuli się jeszcze lepiej w szkole, do której codziennie uczęszczają, odnowiono także otoczenie szkoły. Wykonano asfaltowy plac, dojazd, parking, chodniki. Urządzono tereny zielone, powstała tez bieżnia żużlowa      i skocznia w dal.

Zarówno z boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw czy miasteczka ruchu drogowego mogą korzystać nie tylko uczniowie naszej szkoły, obiekty te są ogólnodostępne.

2015 rok to również data wpisująca się na karty historii naszej placówki, w tym roku właśnie oddano do użytku po przebudowie ulicy Okrężek drogę prowadzącą do szkoły. Zaledwie rok później, w 2016 roku został wybudowany w tym miejscu nowy wjazd do szkoły, oprócz jezdni, powstał również szeroki chodnik oraz miejsca parkingowe dla rodziców dowożących dzieci do szkoły.

W 2017 roku oddano do użytku chodnik prowadzący do szkoły wzdłuż ulicy Zygmunta Kurka. Jak widać, do naszej placówki można dotrzeć z dwóch stron ( od ul. Okrężek, od ul. Z. Kurka ), jest to niewątpliwie atut.

W listopadzie 2018 roku nasza szkoła świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla naszej społeczności szkolnej była to niezwykła uroczystość, bo połączona z naszym jubileuszem 160-lecia istnienia szkoły. Obchody zostały zwieńczone polonezem w wykonaniu naszych najstarszych uczniów, którzy na deskach teatru, pełni dumy tańczyli ten piękny narodowy taniec.

Zaledwie miesiąc po tej uroczystości w naszej placówce kolejne otwarcie, tym razem nowej części szkoły, po jej rozbudowie związanej z reformą oświaty. Od grudnia 2018 roku jesteśmy zatem w większej szkole. Nowe sale, remonty dotychczasowych, nieustannie modernizowanie wszystkiego, co wpływa na warunki i możliwości lepszego kształcenia, to niewątpliwie atut. Nie dziwi zatem fakt, że drzwi do naszej szkoły stoją otworem dla wszystkich dzieci chcących podjąć tu naukę.

W 2019 roku w Dzień Sportu w naszej szkole miało miejsce otwarcie nowej profesjonalnej bieżni ze sztuczną nawierzchnią i skoczni w dal.

Mamy nadzieję, że zrealizują się nasze marzenia i w przyszłości powstanie przy naszej szkole pełnowymiarowa sala gimnastyczna. 

Skip to content