„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
Najnowsza historia naszej szkoły
6 grudnia 2019

Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci,

mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości.” Tytus Liwiusz

Ostatnie dziesięciolecie jest niezwykle bogate w wydarzenia w naszej szkole, które tworzą jej historię. Wydaje się, że uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II zapoczątkowała niejako najnowszą historię, udział w nieustannym rozwoju, zmiany, którym nie ma końca. To znaczy, że szkoła, choć ma już ponad 150 lat, żyje na miarę czasów i nieustannie dąży ku lepszemu dla dobra młodzieży, którą kształci i wychowuje.

W 2009 roku miało miejsce otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1400 m2. Spełniło się długo wyczekiwane marzenie, by nasi uczniowie mogli dbać o kondycję fizyczną mając do dyspozycji odpowiednie do tego celu miejsce. Aktywnie spędzać wolny czas i mieć okazję do doskonalenia umiejętności gier zespołowych m.in. takich jak: piłka nożna, koszykówka czy siatkówka.

Rok 2010 również obfituje w nowe obiekty sportowe na terenie naszej szkoły. Zostaje otwarte miasteczko rowerowe do nauki poruszania się po drogach, a także plac zabaw, który stał się prawdziwą radością, szczególnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

By nasi podopieczni czuli się jeszcze lepiej w szkole, do której codziennie uczęszczają, odnowiono także otoczenie szkoły. Wykonano asfaltowy plac, dojazd, parking, chodniki. Urządzono tereny zielone, powstała tez bieżnia żużlowa i skocznia w dal.

Zarówno z boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw czy miasteczka ruchu drogowego mogą korzystać nie tylko uczniowie naszej szkoły, obiekty te są ogólnodostępne.

2015 rok to również data wpisująca się na karty historii naszej placówki, w tym roku właśnie oddano do użytku po przebudowie ulicy Okrężek drogę prowadzącą do szkoły. Zaledwie rok później, w 2016 roku został wybudowany w tym miejscu nowy wjazd do szkoły, oprócz jezdni, powstał również szeroki chodnik oraz miejsca parkingowe dla rodziców dowożących dzieci do szkoły.

W 2017 roku oddano do użytku chodnik prowadzący do szkoły wzdłuż ulicy Zygmunta Kurka. Jak widać, do naszej placówki można dotrzeć z dwóch stron ( od ul. Okrężek, od ul. Z. Kurka ), jest to niewątpliwie atut.

W listopadzie 2018 roku nasza szkoła świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla naszej społeczności szkolnej była to niezwykła uroczystość, bo połączona z naszym jubileuszem 160-lecia istnienia szkoły. Obchody zostały zwieńczone polonezem w wykonaniu naszych najstarszych uczniów, którzy na deskach teatru, pełni dumy tańczyli ten piękny narodowy taniec.

Zaledwie miesiąc po tej uroczystości w naszej placówce kolejne otwarcie, tym razem nowej części szkoły, po jej rozbudowie związanej z reformą oświaty. Od grudnia 2018 roku jesteśmy zatem w większej szkole. Nowe sale, remonty dotychczasowych, nieustannie modernizowanie wszystkiego, co wpływa na warunki i możliwości lepszego kształcenia, to niewątpliwie atut. Nie dziwi zatem fakt, że drzwi do naszej szkoły stoją otworem dla wszystkich dzieci chcących podjąć tu naukę.

W 2019 roku w Dzień Sportu w naszej szkole miało miejsce otwarcie nowej profesjonalnej bieżni ze sztuczną nawierzchnią i skoczni w dal.

Mamy nadzieję, że zrealizują się nasze marzenia i w przyszłości powstanie przy naszej szkole pełnowymiarowa sala gimnastyczna.

Czytaj więcej...
14 grudnia 2019
Historia Szkoły Podstawowej nr 16 w Inowrocławiu
18 czerwca 2019
Szkoła ma nową bieżnię !
8 listopada 2018
Uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości i jubileuszu 160-lecia naszej szkoły
2 września 2016
Nowy wjazd przed i po 2016
12 listopada 2012
Zmiana nazwy ulicy i notka biograficzna o jej patronie
12 listopada 2012
Otwarcie miasteczka rowerowego i placu zabaw
12 listopada 2012
Otwarcie wielofunkcyjnego boiska
12 listopada 2012
Nowa pracownia komputerowa
12 listopada 2012
Jubileusz 150-lecia
12 listopada 2012
Patron szkoły
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 72
dzisiejsze odwiedziny: 139
wszystkie wizyty: 544411