„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”
Jan Paweł II
„Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.”
Jan Paweł II
„Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”
Jan Paweł II
„Dłonie są krajobrazem serca.”
Jan Paweł II
„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!”
Jan Paweł II
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II
„Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.”
Jan Paweł II
KAMPANIA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA „PRZEMOC KARMI SIĘ BIERNOŚCIĄ”
6 marca 2020

Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu zaprosił szkoły do udziału w kampanii edukacyjno-informacyjnej dotyczącej zjawiska przemocy pod hasłem „Przemoc karmi się biernością”.

Nasza szkoła również włączyła się w kampanię, która miała na celu edukację na temat zjawiska przemocy i rozpowszechnianie informacji o instytucjach i formach pomocy dla osób doświadczających przemocy lub stosujących przemoc. Angażując się w kampanię zorganizowaliśmy 5 dni w szkole pod nazwą „Młodzi bez przemocy”.

Pierwszy dzień: poniedziałek 02.03.2020r.

Dzień z plakatem

Uczniowie w trakcie godzin lekcyjnych wykonywali trzy rodzaje plakatów o następujących tytułach: „Niechciane słowa”, „Niechciane gesty”, „Niechciany dotyk”. Zadaniem uczniów było zdefiniowanie tytułów poprzez wypisywanie słów i zachowań krzywdzących, jakich doświadczają ze strony rówieśników. Następnie prace zostały pozawieszane na terenie szkoły. Tak przygotowana wystawa na czas trwania kampanii miała skłonić uczniów do refleksji na temat własnych zachowań oraz stworzyć okazję do uruchomienia dyskusji z rówieśnikami i nauczycielami.

Drugi dzień: wtorek 03.03.2020r.

Bez przemocy z gościem.

Tego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu: sierż. szt. Magdaleną Drzewiecką i asp. Izabelą Lewicką-Woszczak. Brali w nim udział uczniowie klas I-III i IV-VIII.

Trzeci dzień: środa 04.03.2020r.

Bez przemocy z tańcem.

W ramach dnia z tańcem podczas przerwy na płycie boiska sportowego odbył się wspólny taniec wraz z krótkim komentarzem na temat kampanii. Również tego dnia uczniowie klasy VIII uczestniczyli w warsztatach: „Czy to jeszcze smutek, czy to już depresja?”

Czwarty dzień: czwartek 05.03.2020r.

Dzień filmowy.

Dzień filmowy opierał się na projekcji krótkiego, kilkunastominutowego filmiku dla uczniów podczas wybranej lekcji połączonego z dyskusją i podjęciem refleksji nad treścią filmiku. Tego dnia uczniowie klas V-VIII spotkali się także z ratownikiem medycznym.

Piąty dzień: piątek 06.03.2020r.

Dzień wokół hasła kampanii.

Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali etykiety z napisami związanymi z kampanią, które przyczepiali na koszulkę i chodzili z tymi etykietami od momentu ich przygotowania do czasu zakończenia swoich lekcji.

Czytaj więcej...
1 miesiąc temu
Konkurs na kartkę świąteczną w programie Paint.
1 miesiąc temu
Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.
7 listopada 2020
Wojewódzkie sukcesy naszych uzdolnionych uczniów
5 września 2020
Informacja dot. dziennika elektronicznego
4 września 2020
Ważne!
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkoły – wskazówki dla rodziców
25 sierpnia 2020
Bezpieczny powrót do szkół 10 zasad dla ucznia
18 maja 2020
Dziś 100 urodziny naszego Patrona Jana Pawła II
4 marca 2020
Julia laureatką Konkursu Przedmiotowego z Chemii
20 grudnia 2019
Świąteczny nastał czas „Rodzi się MIŁOŚĆ…”
Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Pawła II
88-100 Inowrocławiu
ul. Zygmunta Kurka 16
tel./fax: 52 357 41 80
fax: 52 354 02 55
tel. kom.: 600 165 505
www.sp16.eu
sekretariat@sp16.eu
start  |   szkoła  |   historia  |   wydarzenia  |   uroczystości  |   konkursy  |   sport  |   galeria  |   kontakt
Copyright 2012 © Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu
Projekt graficzny em-studio.pl Inowroclaw
liczba osób Online: 108
dzisiejsze odwiedziny: 80
wszystkie wizyty: 543999