KAMPANIA PROFILAKTYCZNA „OTWÓRZ SIĘ NA KONTAKT”

Nasza szkoła bierze udział w Kampanii Profilaktycznej pod hasłem „OTWÓRZ SIĘ NA KONTAKT” zainicjowanej przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu.

Celem kampanii jest: promowanie postawy społecznego wsparcia i życzliwości, skierowanie uwagi na wartości istotne dla budowania dobrej relacji z drugim człowiekiem, pielęgnowanie wrażliwości na emocje i potrzeby własne oraz drugiego człowieka, wzmacnianie i odbudowywanie relacji rówieśniczych jako czynnika chroniącego zdrowie psychiczne, profilaktyka uzależnień oraz profilaktyka depresji młodzieńczej.

Oto co już zrobiliśmy w ramach kampanii:

– Gazetka promująca kampanię wraz z nazwami wartości

– Challenge pn. „Jedna pozytywna myśl”

Akcja nawiązywała do przekonania, że „Jedna mała pozytywna myśl o poranku może zmienić cały Twój dzień” i polegała na wykonywaniu licznych wyzwań.

– Girlanda życzliwości

– Wystawa artystyczna

Chętni rodzice przygotowali prace plastyczne pt. ”Świat nastolatka w oczach dorosłych”, a ich dzieci prace pt. “Świat dorosłych oczami nastolatka”. Będzie je można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

– Udział w turnieju dla uczniów to ostatnie czekające nas zadanie do wykonania. Turniej odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w dniu 15.06.2022r.

Skip to content