Dzień Książki


Dnia 4 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki, który przypada co roku 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Andersena. W tym dniu podjęte zostały w naszej szkole różnorodne ciekawe zadania promujące czytelnictwo. Dzieci przebrane w różnokolorowe stroje znanych postaci z bajek miały okazję wysłuchać bajek czytanych przez naszych uczniów oraz nauczycieli a także wspólnie zaśpiewać przepiękne piosenki na temat znanych bajek i książek. Najmłodsi uczniowie wykonali plakat na temat Dnia Książki, obejrzeli film nawiązujący do powstawania książek, samodzielnie zaprojektowali zakładki a także rozwiązywali ciekawe quizy sprawdzające ich wiedzę na temat baśni i bajek. Wykonane zostały również piękne rysunki przedstawiające znanych bohaterów z bajek przez uczniów klasy trzeciej. Z pewnością po dzisiejszym dniu, żadne z dzieci nie będzie miało wątpliwości co do tego, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka, rozbudza naszą wyobraźnię, inspiruje i uczy!🙂

Skip to content