Chemiczno-matematyczne zmagania naszych uczniów w II LO

Dnia 19.04.2023 r. została zorganizowana przez II LO im. Marii Konopnickiej II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Matematyczno-Chemicznego klas ósmych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Brało w nim udział 18 czteroosobowych zespołów, naszą szkołę reprezentowali Marta Czerwińska, Szymon Łaga, Maks Smoleński i Aleksander Śmieszek. Uczniowie przygotowywani byli pod bacznym okiem nauczycieli matematyki pani Renaty Stasiak i pana Krzysztofa Pietrzaka oraz nauczycielki chemii pani Magdaleny Wiak. Konkurs składał się z trzech etapów: indywidualnego, w czasie którego młodzież samodzielnie rozwiązywała test złożony z zadań zamkniętych i otwartych matematyczno-chemicznych; zespołowego, w którym uczniowie zmierzyli się z problemowymi zadaniami. W trakcie ich rozwiązania młodzież musiała wykazać się zdolnościami logicznego myślenia. Ostatnim etapem konkursu były doświadczenia.  Każdy zespół przedstawił przygotowane wcześniej doświadczenie. W tym etapie sprawdzane były zdolności manualne uczniów oraz umiejętność pracy w grupie Na zakończenie konkursu na uczestników czekał słodki poczęstunek, wszyscy uczestnicy w dobrych nastrojach wrócili do szkoły.

Skip to content