Ratownicy medyczni w naszej szkole

Dnia 08.02.2024 r. gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych ze Szpitala Powiatowego w Gnieźnie, którzy przygotowali dla klasy 2a i 2 b pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybliżyli oni uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez ratowników i będących na wyposażeniu szkoły fantomach. Mamy wielką nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane z takim samym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Najważniejsze żeby dzieci wiedziały , że pierwszej pomocy może udzielać każdy . Pokazy zostały zakończone słodkim poczęstunkiem dla ratowników.

Skip to content